پاسخ‌ به سوالات پرتکرار شما

در این بخش پرتکرارترین سوالات شما مشتریان گرامی که با تیم فروش یا پشتیبانی مطرح شده است را جمع‌آوری کرده و پاسخ آنها را به‌صورت کامل بیان نموده‌ایم. مجموعه‌ای از رایج‌ترین پرسش‌ها که می‌تواند بخش زیادی از ابهامات شما را رفع کند. سوالات و پاسخ آنها را به دقت مطالعه کرده و در صورتی که پاسخ سوال خود را نیافتید، از طریق یکی از راه‌های پیشنهاد شده در زیر اقدام کنید.

موارد استفاده از دستگاه‌های شیردوش ثابت و سیار با هم متفاوت است و انتخاب و خرید یکی از این دستگاه‌ها باید با توجه به تعداد دام و سیاست‌های آینده دامپروران انجام گیرد. دستگاه‌های شیردوش سیار معمولا برای دامداری‌های کوچک با تعداد دام کم کاربرد دارد در صورتی که ماشین‌های شیردوش ثابت در اکثر اوقات در دامداری‌های بزرگ نصب می‌شود.

بالابودن ساعت دوشش، مقاومت در برابر پارگی، جلوگیری از ورم پستان دام، انتقال صحیح خلاء و ضربان به پستان دام، جلوگیری از ورم پستان و انجام کامل فرایند دوشش تا تخلیه کامل شیر از فاکتورهای مهم تشخیص کیفیت و کارایی لاینرهای شیردوشی است. تجربه خودتان یا دامداران دیگر نسبت به استفاده از لاینرهای شیردوشی در تشخیص کیفیت محصول و اطمینان از عملکرد صحیح آن بسیار تاثیرگذار است.

کاپ یا شل دستگاه‌های شیردوش معمولا از جنس استیل است اما تشخیص کیفیت استیل به‌کار رفته در تولید شل اهمیت بالایی دارد. چرا که در صورت کیفیت پایین استیل، شل یا کاپ در مجاورت با شوینده‌های دستگاه زنگ زده و عملکرد صحیح لاینر را مختل می‌سازد. یکی از راه های ساده برای تشخیص کیفیت استیل به کار رفته در شل یا کاپ دستگاه‌های شیردوش، استفاده از آهن‌رباست. در صورتی‌که آهنربا به بدنه شل نچسبید، استیل استفاده شده در تولید شل کیفیت بالایی دارد.

لاینرهای شیردوشی شرکت صباشیردوش از مواد اولیه با کیفیت و در چهارچوب استاندارهای جهانی تولید می‌شود. به‌همین دلیل در شرایط محیطی و دمایی مختلف کیفیت و انعطاف‌پذیری خود را حفظ کرده و می‌توان از همه آنها در سردترین و گرم‌ترین شرایط آب‌وهوایی استفاده نمود.

پولساتور عملکردی مشابه به ضربان قلب برای دستگاه های شیردوش ایجاد می‌کند تا عملیات شیردوشی به درستی و کامل انجام شود. برای اطمینان از صحت عملکرد پولساتور بهتر از به صورت ماهانه گراف ضربانی دستگاه را بررسی کنید. یکنواختی در سیکل ضربانی پولساتور موجب بهینه شدن دفعات باز و بسته شدن لاینرها و سلامت پستان دام می‌شود. نرخ بهینه این ضربان معمولا 40-60 سیکل در دقیقه است. در صورت مشاهده تغییر در سیکل ضربانی پولساتور حتما با سرویس‌کار یا بخش پستیبانی شرکت سازنده دستگاه شیردوش تماس بگیرید. همچنین توصیه می‌شود پولساتور دستگاه‌های شیردوش بعد از 1500 تا 2000 ساعت کارکرد یا بعد از شش ماه استفاده از دستگاه سرویس شود.

لاینرها بسته به مواد اولیه و تکنولوژی تولید، حدود 1500 بار تا 10000 بار دوشش می توانند انجام دهند. میزان دقیق‌تر این فاکتور در اکثر لاینرهای با کیفیت موجود در بازار 2500 بار دوشش تعیین شده است. پس از تکمیل این تعداد دفعات در دوشش دام‌، تدریجا دیواره و بافت لاینر تخریب شده و تاثیر مواد شوینده بر روی آن کمتر می‌شود. در نتیجه بار میکروبی لاینر و شیر دوشیده شده افزایش می‌یابد و در صورت عدم تعویض، موجب بروز ورم پستان دام خواهد شد.

در صورتی که دام‌های شما از یک نوع هستند بله شما می‌توانید دستگاه مخصوص همان نوع دام را خریداری و از ان برای دوشش همه دام‌های خود استفاده کنید (مثلا همه گوسفندان). اما اگر گونه های مختلفی از دام در دامداری شما وجود دارد، به هیچ وجه نمی‌توانید از یک دستگاه شیردوش برای انواع مختلف دام چون گوسفند، گاو، بز و … استفاده کنید و لازم است دستگاه شیردوش مخصوص هر دام خریداری شود. اگرچه به لحاظ ظاهر و عملکرد دوشش همه دستگاه‌های شیردوش شباهت زیادی به هم دارند اما به دلیل تفاوت در قطر لاینرها، تعداد ضربان پولساتور، میزان خلاء ایجاد شده و همچنین تفاوت در آناتومی اندام شیردهی و همچنین سایز پستان در دام‌‌های مختلف نمی‌توان از یک دستگاه شیردوش برای دوشش همه دام‌های استفاده نمود..

شرکت صباشیردوش با آماده‌سازی ویدئوهای آموزشی مختلف و همچنین پاسخ‌گویی به سوالات مشتریان در خصوص استفاده از دستگاه‌های شیردوش، توضیحات کاملی را در مورد عملکرد صحیح دستگاه‌های شیردوش و لاینرهای آن‌ها بیان نموده است. شما می‌توانید با مشاهده ویدئو‌ها و دریافت راهنمایی از بخش پشتیبانی، تا حدودی متوجه مشکلات دستگاه شیردوش و لاینرهای آن شوید اما از آنجایی که مشکلات دستگاه در اکثر مواقع به صورت تدریجی ایجاد می‌شود، تماس با کارشناس دستگاه شیردوش یا سرویس‌کار بهترین راهکار برای تشخیص و رفع مشکلات دستگاه‌های شیردوش و لاینرهای آن است.

در حالت کلی کاهش شیر دوشیده شده، افزایش بارمیکروبی شیر و هوا کشیدن مداوم لاینرها نشان‌دهنده شروع مشکلات است.

در مورد دستگاه‌های شیردوش ثابت بله، کارشناسان شرکت صبا شیردوش علاوه بر ارائه مشاوره جهت طراحی سالن مناسب برای نصب دستگاه، کلیه خدمات نصب و راه‌اندازی دستگاه را نیز متعهد می‌شوند اما دستگاه‌های شیردوش سیار به جهت سهولت در استفاده نیاز به نصب از سوی کارشناسان شرکت صباشیردوش ندارد. شما می‌توانید با استفاده از کتابچه راهنمای محصول و مشاهده ویدئوهای آموزشی در سایت نحوه اتصال دستگاه شیردوش به دام را ببینید و در صورت سوال یا ابهام در این مورد با بخش پشتیبانی شرکت تماس حاصل فرمایید.

در صورتی که پاسخ سوال خود را نیافتید، با تکمیل فرم روبه‌رو سوال خود را برای ما ارسال کنید.

کارشناسان ما در بخش پشتیبانی محصول در اسرع وقت پاسخ‌گوی شما خواهند بود

اسکرول به بالا